Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Hrvatska i svijet
  • Porezna uprava najavila početak isplate povrata poreza: više od 830.000 građana dobit će gotovo 333 milijuna eura

Porezna uprava najavila početak isplate povrata poreza: više od 830.000 građana dobit će gotovo 333 milijuna eura

Hrvatska i svijet
22. travnja 2024.
Robert Peharda
485
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Porezna uprava danas je objavila da uskoro započinje s povratom poreza. Naime, od 2. svibnja započinje isplata gotovo 333 milijuna eura na račune 830.122 građana. Neki nisu te sreće. Točnije, kod 97.512 građana utvrđena je obveza za uplatu poreza i prireza na dohodak u ukupnom iznosu od 35,3 milijuna eura.

– Na temelju godišnjeg obračuna poreza na dohodak za 2023. godinu ukupno će 212.438 poreznih obveznika – mladih osoba, ostvariti pravo na povrat više uplaćenog poreza na dohodak i prireza poreza na dohodak s osnove umanjenja poreza fizičkim osobama, od toga 83.528 osoba do 25 godina života u iznosu od 75.881.564,42 eura, odnosno 128.910 mladih osoba od 26 do 30 godina života u iznosu od 100.127.481,51 eura – piše u priopćenju Porezne uprave.

Obavijest o privremenim poreznim rješenjima u vezi povrata poreza na dohodak za 2023. godinu, građani će početi dobivati od 22. travnja u svoje korisničke pretince u sustavu eGrađani, a Porezna uprava će tijekom svibnja započeti s dostavom rješenja poštom na kućne adrese.

– Povrati poreza izvršavat će se prema redoslijedu kojim će se izdavati rješenja. Visina povrata poreza ovisi o visini uplaćenog poreza i prireza, olakšicama na koje porezni obveznik ima pravo te godinama života za osobe do 30 godina starosti – dodaju iz Porezne uprave.

Očekuje se da će većina povrata biti izvršena do kraja svibnja.

vzaktualno.hr

Robert Peharda 325 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Nazvali 65-godišnjaka i s računa mu skinuli 1400 eura - evo kako!
Crna kronika
2024-04-22

Sljedeća Vijest

I Srakari sudjelovali na Gospodarskom sajmu u Varaždinu - obišao ih i načelnik Novoselec.
Događanja
2024-04-22
Izdvojeno
Loše vijesti z Hrvatsku: Modrić slomio jagodičnu kost, hoće li moći nastupiti na SP-u?
Sport
27. travnja 2026.
Ivana
Trnovec u znaku folklora: održan međunarodni festival uz bogat program
Događanja
27. travnja 2026.
martina
Vikend kao iz snova, ali na vidiku je nova promjena vremena
Hrvatska i svijet
27. travnja 2026.
Alenka Kučić
Veliki uspjeh ludbreških vinara: Nove nagrade za deMar vina
Događanja
27. travnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.