Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • REFORMISTI Za nikakav plan ni zakon o podržavljenju varaždinske bolnice zastupnici, pa ni zastupnica Martinčević nikad nije glasala

REFORMISTI Za nikakav plan ni zakon o podržavljenju varaždinske bolnice zastupnici, pa ni zastupnica Martinčević nikad nije glasala

Politika
12. ožujka 2023.
Alenka Kučić
481
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

U cijelosti prenosimo priopćenje pristiglo iz Narodne stranke Reformisti u kojem se ističe da su „Reformisti jasno i nedvosmisleno i Vladi i u svim javnim nastupima izrekli stav da podržavljenje varaždinske bolnice nije nikakva reforma i da je ono potpuno neprihvatljivo”:

Vezano uz podržavljenje Opće bolnice Varaždin u ime HDZ-a javila se stranka HNS. HNS je u povijesti hrvatske politike zauvijek obilježena kao stranka „naknadne“ pameti i neupitnog političkog lopovluka jer su kao zastupnici koalicijske liste sa SDP-om izdali svoje birače i prešli HDZ-u.

Interese građana Varaždinske županije spremno su i besramno izdali tada i sada što su potvrdili jasno izrečenim stavom o otimanju bolnice koju su građani Varaždinske županije gradili svojim novcima.

Citiramo izjavu HNS-a: „Stav HNS-a je da nam je svejedno tko je vlasnik i tko upravlja Općom bolnicom Varaždin. “HDZ i HNS koji su već godinama jedno te isto očito su uvjereni da je laž ako je izreknete zajedno uvjerljivija i da međusobno jedni drugima mogu oprati sramotu da ni ne pokušavaju štititi imovinu i interese naših građana.

Za nikakav plan ni zakon o podržavljenju varaždinske bolnice zastupnici, pa ni zastupnica Martinčević nikad nije glasala ni dizala ruku, i HNS kao i obično izriče notorne laži. Naprotiv, i gđa Martinčević i Reformisti su jasno i nedvosmisleno i Vladi i u svim javnim nastupima izrekli stav da podržavljenje nije nikakva reforma i da je ono potpuno neprihvatljivo.
3/4 dugova u zdravstvu stvara država u bolnicama koje su sad u njezinom vlasništvu i da zna njima upravljati to bi već pokazala.

Reformisti u Hrvatskoj imaju najsnažniju legitimaciju i argumente jer su u mandatu župana Čačića izgrađena tri potpuno nova objekta, obnovljeno ih je deset, a temeljem pripremljenih projekata osigurana su EU sredstva za izgradnju novog objekta Centralnog operacijskog bloka. Ukupna vrijednost je gotovo 100 milijuna eura. Također, osigurana su sredstva za edukacije i specijalizacije liječnika kao i subvencije stanova. Tako su u zdravstvu i bolnicama radili Reformisti.

O dugovima je već sve rečeno i lako provjerljivo. Da je država izvršila svoje obaveze, a prema izvršeni uslugama OB Varaždin, ona bi u mandatu župana Čačića bila u ozbiljnom plusu. Dakle, HDZ već godinama nanosi ozbiljne organizacijske i financijske štete našim građanima koji često ne mogu dobiti kvalitetnu uslugu. Ni to nije dosta već će je sada našim građanima i uzeti.

HNS kao najvjerniji partner HDZ a to otvoreno i besramno podržava i potpuno je jasno da su glasovi za HNS glasovi za HDZ, ističe se u priopćenju.
vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26595 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

5. Dani Zlate Brzeske: Načelnik Vrbanić: Trebamo čuvati našu baštinu i naš kraj i posvetiti se mladima jer mladi kreativci pokreću svijet
Događanja
2023-03-12

Sljedeća Vijest

NIJE IŠLO Varaždin se iz Rijeke vraća bez bodova
Sport
2023-03-12
Izdvojeno
Usvojen rebalans proračuna Krapinsko-zagorske županije, nastavljaju se investicije vrijedne više od 200 mil. eura
Događanja
12. lipnja 2026.
Alenka Kučić
Od rimskih legionara do vrhunskih vina – u dvorištu varaždinske gradske vijećnice upoznajte Ptujčane i njihov grad
Događanja
12. lipnja 2026.
Alenka Kučić
Nedeljko Vukalović i dalje na čelu Vatrogasne zajednice Varaždinske županije, čestitke uputio i župan Stričak
Događanja
12. lipnja 2026.
martina
Petar Štivičić iz OŠ Trnovec državni je prvak u natjecanju „Sigurno u prometu“ i dobitnik prestižne nagrade Oskar znanja
Događanja
12. lipnja 2026.
martina
Video & fotogalerija
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Na varaždinskom groblju obilježena 31. obljetnica VRO Bljesak: „Moramo prenositi vrijednosti Domovinskog rata mlađim generacijama”
Fotogalerija
30. travnja 2026.
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.