Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Politika
  • SDP: Tribina o bolestima krvi i Zakladi “Ana Rukavina”

SDP: Tribina o bolestima krvi i Zakladi “Ana Rukavina”

Politika
9. veljače 2018.
Alenka Kučić
1184
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Svi oni koji se žele upisati u registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica kojeg vodi Zaklada “Ana Rukavina” moći će to, najvjerojatnije u travnju, učiniti u Lepoglavi. Najavljeno je to na tribini “Bolesti krvi – izazovi današnjice”, održanoj u Lepoglavi, a koju je povodom Međunarodnog dana borbe protiv karcinoma organizirala Gradska organizacija SDP-a Lepoglava.
– Nastojimo građanima približiti one teme koje su im važne, a imaju malo prilika o njima slušati iz prve ruke. Odlučili smo se za ovu temu budući da se i na području grada Lepoglave susrećemo s bolestima krvi, a o čemu malo znamo – pojasnio je predsjednik Gradske organizacije SDP-a Lepoglava Hrvoje Kovač.

O bolestima krvi, ali i o registru dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica na tribini održanoj u čitaonici Gradske knjižnice Ivana Belostenca govorio je medicinski direktor Zaklade Ana Rukavina prof. dr. sc. Mirando Mrsić.
– Kad govorimo o bolesti krvi najčešće se misli na leukemiju. Danas oboljeli od leukemije zahvaljujući transplantaciji koštane srži imaju šansu za život te da dožive dobru starost – istaknuo je Mrsić dodajući da se u trenutku kad se unutar obitelji ne može naći podudarni donor, a za što su šanse da se nađe 25 %, onda se poseže u registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica.
– Hrvatska je među prvih deset zemalja u svijetu po broju upisanih u registar u odnosu na broj stanovnika – otkrio je Mrsić.
Nakon održanog predavanja okupljeni na tribini imali su prigode postavljati pitanja vezana za temu.

sdp mrsic 3 sdp mrsic 2 sdp mrsic 4 sdp mrsic 5

www.vzaktualno.hr

Alenka Kučić 26640 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Crowdfunding kampanja udruge "Dugine obitelji" iznenadila sve!
Hrvatska i svijet
2018-02-09

Sljedeća Vijest

Varaždin remizirao s Murom
Sport
2018-02-09
Izdvojeno
Varaždin i ove godine objavio Javni poziv kandidatima za Prometnu jedinicu mladeži
Događanja
17. lipnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Objavljen Natječaj za zakup javne površine za Ludbrešku Svetu Nedjelju
Događanja
17. lipnja 2026.
martina
Nek’ im je sretan njihov dan – čestitajte im imendan!
Lifestyle
17. lipnja 2026.
Alenka Kučić
VEČERAS IGRA HRVATSKA! Evo kome bismo mogli psovati sve po spisku, ali nadamo se da nećemo morati!
Sport
17. lipnja 2026.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
Povijesni dan za varaždinsko zdravstvo: Otvorena najveća investicija u povijesti OBV-a vrijedna više od 45 milijuna eura – Centralni operacijski blok
Gospodarstvo
16. lipnja 2026.
Otvorena kupališna sezona, na Dravskom kotliću rekordnih 35 ekipa!
Fotogalerija
13. lipnja 2026.
Smotra vatrogasnih vozila i opreme na Kapucinskom trgu okupila varaždinske vatrogasce i građane
Fotogalerija
29. svibnja 2026.
Dan udruga Općine Sračinec okupio brojne posjetitelje u Parku Velika graba
Fotogalerija
25. svibnja 2026.
Sigurnost i edukacija: U Bednji se okupilo više od 180 djece iz Hrvatske i Slovenije
Fotogalerija
8. svibnja 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.