Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Susjedna županija lider po širenju gripe

Susjedna županija lider po širenju gripe

Događanja
15. siječnja 2018.
Siniša Kalajdžija
954
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
gripa

U Hrvatskoj je, zaključno sa krajem prvog tjedna ove godine, službeno registrirano ukupno 3845 oboljelih od gripe, od čega je najviše prijava (2684) stiglo upravo u tom tjednu. Prema pojašnjenju iz Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo sve to upućuje da se nalazimo u uzlaznoj fazi epidemije gripe. Za očekivati je da će se plato epidemije u trajanju od nekoliko tjedana postići tijekom veljače, nakon čega će broj oboljelih postupno padati.

Najveći broj oboljelih bilježi se na području Grada Zagreba, Zagrebačke i Krapinsko-zagorske županije. Varaždinska županija sa svojih 45 slučajeva gripe u prvom tjednu ove godine nalazi se među županijama sa manjim brojem prijavljenih slučajeva. Točnije, manje prijavljenih slučajeva ima tek šest županija. Međimurska županija imala je 75 slučajeva, a Krapinsko-zagorska 333.

Kao i prethodnih sezona, najveća je incidencija gripe u djece u dobi od 5 do 14 godina i mlađe djece u dobi od 0 do 4 godine, a najmanja u osoba u dobi od 65 godina i starijih. U prvom tjednu ove godine zaprimljena je i jedna prijavu smrti od laboratorijski potvrđene gripe i prijavu sumnje na smrt od gripe. U oba smrtna slučajeva radi se o starijim osobama sa kroničnim bolestima.

Prema podacima Europskog centra za sprečavanje i suzbijanje bolesti se i u ostalim državama Europske unije bilježi porast aktivnosti virusa gripe, pri čemu istovremeno cirkuliraju oba tipa, A i B, s geografski različitom zastupljenošću pojedinih tipova unutar regije.

www.vzaktualno.hr/HZJZ

Siniša Kalajdžija 2592 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Blaženka Divjak
Je li varaždinska ministrica posvađala Bandića i vladajuće?
Hrvatska i svijet
2018-01-15

Sljedeća Vijest

ZOI u Pjongčangu povijesne za Hrvatsku
Sport
2018-01-15
Izdvojeno
Crvenom križu Ivanec stigla lijepa donacija: cipelice, dječja odjeća i ljetni program
Događanja
23. travnja 2026.
Alenka Kučić
Najljepši Praznik rada čeka vas u Trakošćanu!
Događanja
23. travnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Zanimljiva ruta, lijepo vrijeme i dobra organizacija privukli brojne planinare i rekreativce na 15. „Topličku planinarsku šetnicu”
Događanja
23. travnja 2026.
martina
U Varaždinu otvoreno spomen-obilježje „Pobjeda“ u čast poginulim pripadnicima „Puma“
Događanja
23. travnja 2026.
Nikolina Pofuk Bajz
Video & fotogalerija
Članovi uprave Hrvatskih voda posjetili Varaždinsku županiju – u fokusu nekoliko važnih tema
Gospodarstvo
21. travnja 2026.
Više od 200 hodočasnika prošlo Camino dionicom Kalnik – Varaždinske Toplice, pridružila im se gradonačelnica Ratković
Fotogalerija
13. travnja 2026.
„Rikićevo proljeće” okupilo brojne posjetitelje i još jednom potvrdilo važnost tradicije, druženja i stvaranja
Fotogalerija
13. travnja 2026.
Župan Kolar primio prijavak povijesnih postrojbi uoči Kostelske uskrsne pištole
Fotogalerija
4. travnja 2026.
FOTO Snijeg i olujni vjetar napravili kaos na sjeveru Hrvatske – problemi kod Novog Marofa i Ivanca
Fotogalerija
27. ožujka 2026.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.