Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!
  • Naslovna
  • Politika
  • Gospodarstvo
  • Sport
  • Događanja
  • Crna kronika
  • Hrvatska i svijet
  • PR članak
  • Lifestyle
  • Video
  • Arhiva
  • Home
  • Događanja
  • Tradicionalnim apelom “Lobirajmo za Lobor!” i podjelom nagrada najboljima od najboljih završili 17. Dani Franje Horvata Kiša

Tradicionalnim apelom “Lobirajmo za Lobor!” i podjelom nagrada najboljima od najboljih završili 17. Dani Franje Horvata Kiša

Događanja
16. listopada 2023.
Ivana
488
Share
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Dodjelom nagrada najboljim književnim putopisima, završeni su 17. Dani Franje Horvata Kiša u Loboru. Prvu nagradu dobio je putopis "Ima mora, nema mora" Judite Kovač, putopis "U potrazi za Stridonom" Igora Šipića dobitnik je druge nagrade, dok je treća nagrada dodijeljena Tomislavu Šovagoviću za putopis "Pomfrit u amsterdamskom ritu".

Nagradu organizatora i domaćina, Udruge Franjo Horvat Kiš te Općine Lobor, dobio je putopis Nade Vukašinović "Piter, nebo, Neva". Nagrade "Kajkavskog spravišča" časopisa "Kaj" dobili su Božica Jelušić za "Hortus Croatiae i druge cvjetne gredice" te Tomislav Marijan Bilosnić za djelo "Fatamorgana u Ulici cvijeća".

Nagradu Općine Lobor "Loborsko srce", djelo Mateje Bićak,  načelnica Općine Ljubica Jembrih uručila je Zdenki Maltar za putopis "Carski otok i kitovi u kolovozu". Tom je prilikom čestitala nagrađenima, ali i svima koji su svoja djela prijavili na natječaj.

-Dani Franje Horvata Kiša jedna je od najvažnijih kulturnih manifestacija kroz godinu u našoj općini. Ona čuva sjećanja na našeg poznatog sumještanina i već sada s nestrpljenjem iščekujemo slijedeću godinu kada ćemo obilježiti 100 godina od njegovog preranog odlaska - najavila je Jembrih dodajući kako ova kulturna manifestacija ima još jednu veliku važnost, a to je uključivanje osnovnoškolaca drugu godinu zaredom kroz "Mali dječji putopis".

-Ovaj dio izuzetno je važan zbog očuvanja naše kulture i tradicije te prenošenja na mlade naraštaje. Ponosno čuvamo sjećanje na Franju Horvata Kiša, a osnovnoškolci koji su prijavili svoje radove na "Mali dječji putopis" garancija su da će se sjećanja ostati sačuvana i dalje - zaključila je Jembrih.

Predsjednik krapinsko-zagorskog ogranka Društva hrvatskih književnika, Božidar Brezinščak, potvrdio je kako će ogranak u lipnju iduće godine zajedno s Općinom Lobor organizirati spomenutu 100. obljetnicu.

Zamjenica župana Jasna Petek, koja je i otvorila Dane Franje Horvata Kiša, zahvalila je Općini Lobor  na organizaciji ove vrijedne kulturne  manifestacije. Posebno je naglasila važnost što su u manifestaciju uključeni i mladi jer na taj način mogu najbolje učiti o važnim osobama ovog kraja, ali i biti dio očuvanja i njegovanja tradicije.

Inače, na ovogodišnji 17. natječaj za hrvatskih književni putopis pristiglo je više od 30 radova, a ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu dr. sc. Ivo Kalinski, dr. sc. Emilija Kovač, dr. sc. Božica Pažur i pjesnik Darko Raškaj izabralo je 18 putopisa među kojima su odabrani najbolji od najboljih. Svi izabrani i nagrađeni putopisi objavit će se u časopisu "Kaj".

Manifestacija je i ove godine završila neizostavnim apelom "Lobirajmo za Lobor!", kako je to kazala najnagrađivanija i najodanija sudionica Hrvatskoga književnog putopisa Božica Jelušić.

vzaktualno.hr

Ivana 1203 Posts   0 Comments

Prethodna Vijest

Povijesni uspjeh Linjaka Veliki Bukovec - ženska ekipa osvojila prvo mjesto, a cilj je svjetsko prvenstvo
Sport
2023-10-16

Sljedeća Vijest

Delegacija Krapinsko-zagorske županije na Europskom tjednu regija i gradova sudjelovala na preko 50 radionica
Gospodarstvo
2023-10-16
Izdvojeno
Gradonačelnik Bosilj 50. put darivao krv: Ovo je moj osobni čin, ali i poruka kakav grad nastojimo biti
Događanja
13. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Događanja
13. svibnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Međunarodni dan sestrinstva – Opća bolnica Varaždin zahvaljuje svojim medicinskim sestrama i tehničarima
Događanja
13. svibnja 2025.
Nikolina Pofuk Bajz
Međimurska županija u novom projektu – rekonstrukcija restorana Učeničkog doma Graditeljske škole Čakovec
Gospodarstvo
13. svibnja 2025.
Alenka Kučić
Video & fotogalerija
FOTOGALERIJA Na Uskrsni ponedjeljak, dječje veselje ispunilo Park Velika graba u Sračincu
Fotogalerija
22. travnja 2025.
U Zaboku je svečano otvoren onkološki centar UPMC-a vrijedan 20 milijuna dolara
Fotogalerija
26. ožujka 2025.
HDZ Varaždinske županije slavi tri i pol desetljeća rada: „Postigli smo povijesne rezultate, nikada više ulaganja i projekata”
Politika
18. ožujka 2025.
FOTO Mali Varaždinci proslavili najšareniji dan u godini! Njih 1500 zaplesalo na Europskom trgu
Fotogalerija
4. ožujka 2025.
Toplički fašnjak: Tradicija, veselje, šarenilo i kreativnost na ulicama Varaždinskih Toplica
Fotogalerija
3. ožujka 2025.
Aktualno.hr - Čitaj, slušaj, gledaj!

© 2025 Vox media d.o.o. – za marketing i komunikaciju

Impressum
Uvjeti i pravila korištenja | Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka
Cjenik oglašavanja

  • Developed by Online-press ltd.

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje iskustvo na našoj web stranici. Informacije o kolačićima koje koristimo ili opcije za isključivanje kolačića možete pronaći u Uvjeti i pravila korištenja i Izjava o privatnosti i sigurnosti podataka

Powered by  GDPR Cookie Compliance
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.

Neophodni kolačići

Neophodni kolačići trebali bi biti omogućeni uvijek kako bismo mogli spremiti vaše postavke kolačića.

Ukoliko onemogućite ovaj kolačić, mi nećemo moći spremiti vaše postavke. To znači da ćete prilikom svake posjete morati odobriti ili blokirati kolačiće.