GNJUSNA PREVARA Starac dao 800 eura za izradu grobnice – niti je dobio grobnicu, niti svoj novac
Policijski službenici Policijske postaje Novi Marof zaprimili su prijavu 76-godišnjaka da je prevaren, izvijestila je PU varaždinska.
Naime, on je u kolovozu 2021. godine s 54-godišnjakom kao direktorom trgovačkog društva, ugovorio izvođenje kameno-klesarskih radova za izradu grobnice na groblju u Svibovcu Topličkom.
Za ugovorene mu je radove prilikom dogovora na ime predujma dao iznos od 800 eura, no do dana prijave 54-godišnjak nije ni započeo s radovima, niti mu vratio novac.
Protiv njega će se po dovršetku kriminalističkog istraživanja podnijeti kaznena prijava za kazneno djelo prijevare u gospodarskom poslovanju.
vzaktualno.hr
One nas griju i uveseljavaju poput sunca – čestitajte im imendan
Sunčana je žensko ime domaćeg porijekla. Značenje imena dolazi od naziva nebeskog tijela Sunce. Drugi oblik ovog imena je Sunčica.
vzaktualno.hr/knjigaimena.com
Maškare na Čevu – Totalno drukčiji od drugih!
Ove subote, 11. veljače, Čevo će okupirati Supermani, Batmani, vještice, medvjedi i ostale vesele maske.
Ako ste za malo drukčije maškare onda je ovo izbor za vas! Možete na ovaj Zagorski Klek, visine 562 m, letjeti, trčati, hodati ili koji već pogon izaberete. Možete i raketni, biti ćete zasigurno najbrži.
Cross liga Čevo u sklopu redovnog zimskog kola lige ” Godišnja doba na Čevu” , organizira Maškare na Čevu, s početkom u 12 sati. Start je u Završju Podbelskom kod kućice uz Bednju. Na mostu slijedi zagrijavanje uz ples, a onda maškare kreću na vrh Čeva gdje vas čeka pogled od “milijun dolara”, a onda i zakuska i zabava. I nezaobilazne krafne.
S Čeva možete i dalje u šetnju, do Puste Bele gdje možda sretnete Kralja Richarda Lavljeg srca ili do Grebengrada u kojem čeka knez Gardun. U dolini svakako stanite uz izvor Belski dol, uživajte u pogledu na dvorce Bela I i Bela II i nabavite pastrvu iz obližnjeg ribogojilišta.
Nakon veselog i napornog dana svakako predahnite u ugostiteljskim objektima podno Čeva! Zaslužili ste!
vzaktualno.hr
vzaktualno.hr
Nastavlja se hladni zimski period, minusi ne popuštaju!
Sunčano, a malo oblaka bit će ujutro u gorskoj Hrvatskoj te danju na jugu zemlje.
Vjetar slab do umjeren istočni i sjeveroistočni. Na Jadranu umjerena do jaka bura, podno Velebita na udare i olujna. Najniža jutarnja temperatura zraka između -10 i -6, na Jadranu od -3 do 2. Najviša dnevna od -1 do 4 u unutrašnjosti, a od 6 do 9 °C na moru.
Biometeorološke prilike na područjima uz Jadran bit će slične kao i prethodnog dana. U unutrašnjosti, uz manje naoblake nešto povoljnije nego prethodnog dana, ali zbog niskih temperatura zraka još uvijek ne i sasvim povoljne.
Kroničnim bolesnicima se i dalje preporučuje izbjegavanje boravka na otvorenom, osobito u jutarnjim i večernjim satima, ali i pridržavanje ostalih preporuka za zaštitu od velikih hladnoća.
vzaktualno.hr/DHMZ
INSPIRATIVNA PRIČA O USPJEHU Bivša MEV-ovka nova je direktorica Turističke zajednice Grada Ivanca: Gledajući unatrag zasigurno bih opet odabrala isto
Da je stručni studij Menadžment turizma i sporta na Međimurskom veleučilištu u Čakovcu savršeni spoj teorijskog i praktičnog koji studente odlično priprema za stvarne potrebe tržišta rada dokazuje i inspirativna priča Romane Pomper Pozder, bivše MEV-ovke, a danas, samo četiri godine nakon stjecanja diplome, direktorice Turističke zajednice Grada Ivanca.
Ova bivša studentica Međimurskog veleučilišta u Čakovcu, nakon petogodišnjeg studija turizma, odmah je nastavila s radom u struci što je potvrda da za posao po završetku stručnih studija na MEV-u nema straha.
Iako otkriva kako je bila svjesna da pronalazak posla bez pravog radnog iskustva u turizmu neće biti posve jednostavan, iskoristila je tadašnju mjeru stručnog osposobljavanja kako bi započela svoj poslovni put nakon čega se zaposlila u Turističkoj zajednici Varaždinske županije gdje je radila prethodne tri godine.
-Tamo sam imala priliku upoznati sve aspekte i specifičnosti rada u jednoj turističkoj zajednici na kontinentu, a u sklopu provedbe projekata surađivala sam s privatnim iznajmljivačima, OPG-ovima i drugim nositeljima i kreatorima turističke ponude, kao i institucijama koje imaju utjecaj na razvoj turizma – govori Pomper Pozder čiji je akademski put također inspirativan.
Naime, uz stipendiju za izvrsne studente i nagradu za najbolju studenticu generacije smjera Menadžment turizma, Pomper Pozder bila je koautor nekoliko stručnih radova te izlagačica na nekoliko konferencija. Zbog maksimalne posvećenosti studiju i kvalitete studijskog programa sve poslovne izazove u struci savladavala je bez problema.
-Cjelokupni studij i pojedinačni kolegiji koji se lijepo nadopunjuju puno mi znače u ovom poslu, pogotovo jer rad u turističkim zajednicama zahtjeva poznavanje vrlo različitih područja: od financija, računovodstva, prava u turizmu, poduzetništva, pa do marketinga u turizmu i organizacije događanja te specifičnih oblika turizma – rekla je Pomper Pozder dodavši kako studiranje na Međimurskom veleučilištu, osim kvalitetne nastave, kroz brojne projekte i suradnje s lokalnom zajednicom pruža i dodatne mogućnosti za razvoj konkretnih znanja i vještina u praksi.
I budućim studentima preporučila bi MEV kao pravi izbor za razvoj daljnje karijere. Studiranje na čakovečkom Veleučilištu opisuje kao lijepo iskustvo, a pojašnjava i kako se, otprije četiri godine kada je završila studij, mnogo toga unaprijedilo. Između ostalog, stručni su studiji izjednačeni sa sveučilišnima što je odlična vijest za sve sadašnje i buduće studente.
-Zbog svih mogućnosti i znanja koje mi je ovaj studij pružio, zasigurno bih ponovno odabrala isto – kazala je Pomper Pozder uz savjet mlađim kolegama da osim usvajanja znanja kroz nastavu pronalaze i dodatne prilike kojih je pregršt, a u kojima će stečeno znanje moći primjenjivati već i tijekom studija.
Od ove godine, bivša MEV-ovka na čelu je ivanečke Turističke zajednice, pa je otkrila svoje planove za daljnji razvoj turizma i pozicioniranje Ivanca kao Planinarskog grada.
-Primarno će se nastaviti s razvojem outdoor turizma, uključujući i cikloturizam s kojim se započelo već ranijih godina. Uz to, prioritet će biti na kreiranju motiva, odnosno turističkih sadržaja koji će produljiti boravak gostiju na području Ivanca uz naglasak na stalnu, cjelogodišnju ponudu. Sve to pod kapom brenda Ivanec – Planinarski grad i uz neizbježnu primjenu digitalnih kanala u komunikaciji prema potencijalnim posjetiteljima – kazala je Pomper Pozder.
Iza ivanečkog turizma uspješna je godina pri čemu je ostvareno 12 posto više dolazaka i 21 posto više noćenja u odnosu na 2021. godinu. Tome je doprinijelo i nekoliko novootvorenih smještajnih kapaciteta, a njihovo daljnje povećanje očekuje se i tijekom 2023. godine.
-Iako se najviše noćenja ipak ostvaruje tijekom srpnja i kolovoza, prošle je godine bilo primjetno povećanje noćenja u predsezoni, uz jednaku razinu noćenja u posezoni. To su sigurno dobri pokazatelji da u Ivancu već možemo govoriti o cjelogodišnjem turizmu, što ćemo i dalje poticati. Sigurnost, povećana potražnja za izletima i kraćim odmorima bliže domu te interes za outdoor aktivnosti i autentične doživljaje predstavljaju priliku za bolje pozicioniranje Ivanca na turističkoj karti Hrvatske i susjednih zemalja – jer sve to Ivanec može ponuditi svojem gostu – naglašava Pomper Pozder.
Uz brojne već realizirane turističke projekte, nastavak uspostave cikloturističkih ruta i povećanje broja kvalitetnih smještajnih objekata, daljnji cilj, govori Pomper Pozder, je pokretanje vlastite oznake kvalitete usklađene s brendom Ivanec – Planinarski grad, kvalitetna interpretacija zanimljivih lokacija s pričom i njihovo povezivanje u novi turistički proizvod.
-Cilj je sve zajedno integrirati kako bismo dobili cjeloviti proizvod na razini destinacije čemu prethodi i intenziviranje suradnje s dionicima na području zajednice – zaključuje bivša MEV-ovka.
vzaktualno.hr
Od ove godine, bivša MEV-ovka na čelu je ivanečke Turističke zajednice, pa je otkrila svoje planove za daljnji razvoj turizma i pozicioniranje Ivanca kao Planinarskog grada.
-Primarno će se nastaviti s razvojem outdoor turizma, uključujući i cikloturizam s kojim se započelo već ranijih godina. Uz to, prioritet će biti na kreiranju motiva, odnosno turističkih sadržaja koji će produljiti boravak gostiju na području Ivanca uz naglasak na stalnu, cjelogodišnju ponudu. Sve to pod kapom brenda Ivanec – Planinarski grad i uz neizbježnu primjenu digitalnih kanala u komunikaciji prema potencijalnim posjetiteljima – kazala je Pomper Pozder.
Iza ivanečkog turizma uspješna je godina pri čemu je ostvareno 12 posto više dolazaka i 21 posto više noćenja u odnosu na 2021. godinu. Tome je doprinijelo i nekoliko novootvorenih smještajnih kapaciteta, a njihovo daljnje povećanje očekuje se i tijekom 2023. godine.
-Iako se najviše noćenja ipak ostvaruje tijekom srpnja i kolovoza, prošle je godine bilo primjetno povećanje noćenja u predsezoni, uz jednaku razinu noćenja u posezoni. To su sigurno dobri pokazatelji da u Ivancu već možemo govoriti o cjelogodišnjem turizmu, što ćemo i dalje poticati. Sigurnost, povećana potražnja za izletima i kraćim odmorima bliže domu te interes za outdoor aktivnosti i autentične doživljaje predstavljaju priliku za bolje pozicioniranje Ivanca na turističkoj karti Hrvatske i susjednih zemalja – jer sve to Ivanec može ponuditi svojem gostu – naglašava Pomper Pozder.
Uz brojne već realizirane turističke projekte, nastavak uspostave cikloturističkih ruta i povećanje broja kvalitetnih smještajnih objekata, daljnji cilj, govori Pomper Pozder, je pokretanje vlastite oznake kvalitete usklađene s brendom Ivanec – Planinarski grad, kvalitetna interpretacija zanimljivih lokacija s pričom i njihovo povezivanje u novi turistički proizvod.
-Cilj je sve zajedno integrirati kako bismo dobili cjeloviti proizvod na razini destinacije čemu prethodi i intenziviranje suradnje s dionicima na području zajednice – zaključuje bivša MEV-ovka.
vzaktualno.hr
OSTAVIO NEIZBRISIV TRAG 65 fotografija za 65. rođendan neprežaljenog zagorskog fotoreportera Krunoslava Pavline, Kolar: Svi očekujemo da će se odnekud pojaviti
U srijedu je u Domu kulture Oroslavje održana izložba profesionalnih fotografija nedavno preminulog fotoreportera, legende zagorskog novinarstva i strastvenog gljivara te predsjednika gljivarskog društva „Maglen“ Krunoslava Pavline.
Upravo bi 8. veljače proslavio svoj 65. rođendan, a na izložbi koja je svojevrsna komemoraciji Kruni simbolično je izloženo upravo 65 fotografija koje prikazuju značajne trenutke i osobe iz javnog i političkog života Krapinsko-zagorske županije.
Njegov kolega iz Zagorskog lista, Ivan Kovačić, kazao da je Kruno doživio svakog čovjeka kojeg je fotografirao na terenu te da se u redakciju uvijek vraćao sa zanimljivim anegdotama. Dodao je i da su njegove fotografije govorile same za sebe i da je iznad njih bilo dovoljno samo staviti naslov.
Krapinsko-zagorski župan Željko Kolar istaknuo je kako s nekim ljudima jednostavno kliknete i da se to upravo dogodilo između njih dvoje u njihovom profesionalnom odnosu. Kolar je otkrio i da je upravo on znao fotografirati Krunu u pojedinim trenucima.
-Teško je. Još nismo svi svjesni da Krune nema. Još uvijek kada su konferencije za novinare svi očekujemo da se Kruno odnekud pojavi – završio je u emotivnom tonu Kolar.
Inače, Krunoslav Pavlina u svojoj je dugogodišnjoj karijeri napravio više od 150 tisuća fotografija.
Izložbu je organizirao Zagorski list i Gljivarsko društvo „Maglen“ Oroslavje u partnerstvu s Gradom Oroslavje.
abrkic/vzaktualno.hr
Njegov kolega iz Zagorskog lista, Ivan Kovačić, kazao da je Kruno doživio svakog čovjeka kojeg je fotografirao na terenu te da se u redakciju uvijek vraćao sa zanimljivim anegdotama. Dodao je i da su njegove fotografije govorile same za sebe i da je iznad njih bilo dovoljno samo staviti naslov.
Krapinsko-zagorski župan Željko Kolar istaknuo je kako s nekim ljudima jednostavno kliknete i da se to upravo dogodilo između njih dvoje u njihovom profesionalnom odnosu. Kolar je otkrio i da je upravo on znao fotografirati Krunu u pojedinim trenucima.
-Teško je. Još nismo svi svjesni da Krune nema. Još uvijek kada su konferencije za novinare svi očekujemo da se Kruno odnekud pojavi – završio je u emotivnom tonu Kolar.
Inače, Krunoslav Pavlina u svojoj je dugogodišnjoj karijeri napravio više od 150 tisuća fotografija.
Izložbu je organizirao Zagorski list i Gljivarsko društvo „Maglen“ Oroslavje u partnerstvu s Gradom Oroslavje.
abrkic/vzaktualno.hr
Početak godine u Lepoglavi u znaku građevinskih radova – traje sanacija nekoliko klizišta
Početak godine, unatoč zimskom vremenu, u Gradu Lepoglavi u znaku je građevinskih radova. Na dvije lokacije – na području naselja Muričevec i području Gaveznice, traju radovi na sanaciji dvaju klizišta.
– I u novoj smo godini, s njenim početkom, nastavili smo s radovima na uređenju komunalne i društvene infrastrukture. Najveći građevinski zahvati trenutno se izvode u okviru sanacije klizišta nastalih uslijed potresa i kasnijih vremenskih utjecaja. Saniramo ih kako bismo zaustavili njihovo daljnje širenje te zaštiti gradsku infrastrukturu i imovinu naših građana – istaknuo je gradonačelnik Marijan Škvarić.
Sanacija se izvodi sredstvima koje je Grad Lepoglava u stopostotnom iznosu osigurao iz Fonda solidarnosti Europske unije za sanaciju triju klizišta u Gaveznici, Muričevcu i u Lepoglavskoj Vesi, a riječ je o nešto više od 220 tisuća eura.
vzaktualno.hr
Sanacija se izvodi sredstvima koje je Grad Lepoglava u stopostotnom iznosu osigurao iz Fonda solidarnosti Europske unije za sanaciju triju klizišta u Gaveznici, Muričevcu i u Lepoglavskoj Vesi, a riječ je o nešto više od 220 tisuća eura.
vzaktualno.hr
JEDNAKOST IN STEREOTIPI OUT, Posavec: I dalje imamo dvije trećine muških koji idu na STEM područja
Održana je panel rasprava pod nazivom „TKO ĆE IM REĆI?“ – Škole za budućnost bez rodnih stereotipa u kojoj su sudjelovali župan Međimurske županije Matija Posavec, ravnateljica Gimnazije Josipa Slavenskog Sandra Breka-Ovčar, predstavnik tvrtke SPAN i Diana Kobas Dešković, predsjednica udruge MODE1 i predstavnici Grada Čakovca. Događaj se organizirao u sklopu projekta Jednakost IN Stereotipi OUT, kojeg udruga MODE1 provodi u partnerstvu s Gradom Zagrebom i organizacijom AFA iz Srbije.
Jedan od ciljeva projekta je osvijestiti, prvenstveno na lokalnoj i regionalnoj razini, potrebu da se posveti više pažnje pitanju jednakosti djevojčica i dječaka u obrazovanju, ali i njihovog poticanja da biraju obrazovanje i karijeru u skladu sa svojim sposobnostima i željama. Poseban cilj je potaknuti više djevojčica da odaberu STEM obrazovanje i karijeru te ih usmjeriti razmišljanju o poslovima budućnosti.
Posavec je istaknuo kako ovakva konferencija pokazuje otvorenost i želju za jednakošću u obrazovanju.
-Danas imamo dosta zanimljive statističke podatke: kada govorimo o STEM području, o informacijsko-komunikacijskim tehnologijama, to su još uvijek pretežno muška zanimanja i mi to namjeravamo promijeniti – kazao je Posavec dodajući kako na međimurskom području postoji nekoliko Centara izvrsnosti s ciljem da motivacije učenika na dodatno obrazovanje, pokazivanje svog talenta i kreativnosti.
-Možda nađu sebe u nekim dodatnim aktivnostima koje su nadstandard nastavnog plana i programa. Želimo poboljšati tu statistiku, jer danas i dalje imate dvije trećine muških koji idu na STEM područja i informacijske znanosti. Međutim, naš se Centar izvrsnosti iz informatike doista može pohvaliti da se upisuje sve više djevojčica – dodao je Posavec izrazivši zadovoljstvo što su se obrazovne institucije uključile u raspravu i donošenje zaključaka koje će, ukoliko se pokažu dobrim i kvalitetnim, implementirati i u obrazovni sustav.
Kobas Dešković ističe kako su vrtići i škole te njihovi djelatnici ključni u procesu osvještavanja i promjena jer se rodni stereotipi formiraju već do treće godine života.
-Projekt koji provodimo od 2011. godine zove se Jednakost IN, stereotipi OUT. Kroz rad s učenicama i učenicima te njihovim nastavnicima, razvili smo edukacijski program nastao na realnim situacijama s kojima su se susretali kroz svoje obrazovanje i vrlo su jednostavne i plastične. Da je ta tema važna dokazuje i činjenica da već s pet godina djeca misle da su dječaci bolji u matematici, a iz niza statistika danas znamo da to nije istina– izjavila je Kobas Dešković.
Breka-Ovčar izjavila je kako su u Gimnaziji Josipa Slavenskog iskustva vrlo pozitivna što polazi od činjenice da školu pohađa 67% učenica. Nadodala je kako svi učenici imaju jednake mogućnosti pristupa svim aktivnostima koje u školi provode, a sastavni su dio školskog kurikuluma.
-Na tragu toga mi smo osnovali i dva centra izvrsnosti u našoj školi. Prvi je Centar za STEM, odnosno matematiku, kemiju, fiziku i biologiju, a dvije godine kasnije smo osnovali i Centar izvrsnosti za umjetničko područje. Posjećenost je sjajna te se širimo i na osnovne škole. Vrlo je važno da svako dijete koje ima želju napredovati u bilo kojem području, može doći do svog mentora i ostvariti svoje potencijale – istaknula je Breka-Ovčar.
U okviru projekta do sada su provedene radionice za preko 500 nastavnika i nastavnica, te stručnih suradnika i suradnica u preko 40 škola u Hrvatskoj. Provedbu projekta sufinancira Europska komisija programom REC (Rights, Equality and Citizenship/Prava, Jednakost, Građanstvo).
mdjak/vzaktualno.hr
Kobas Dešković ističe kako su vrtići i škole te njihovi djelatnici ključni u procesu osvještavanja i promjena jer se rodni stereotipi formiraju već do treće godine života.
-Projekt koji provodimo od 2011. godine zove se Jednakost IN, stereotipi OUT. Kroz rad s učenicama i učenicima te njihovim nastavnicima, razvili smo edukacijski program nastao na realnim situacijama s kojima su se susretali kroz svoje obrazovanje i vrlo su jednostavne i plastične. Da je ta tema važna dokazuje i činjenica da već s pet godina djeca misle da su dječaci bolji u matematici, a iz niza statistika danas znamo da to nije istina– izjavila je Kobas Dešković.
Breka-Ovčar izjavila je kako su u Gimnaziji Josipa Slavenskog iskustva vrlo pozitivna što polazi od činjenice da školu pohađa 67% učenica. Nadodala je kako svi učenici imaju jednake mogućnosti pristupa svim aktivnostima koje u školi provode, a sastavni su dio školskog kurikuluma.
-Na tragu toga mi smo osnovali i dva centra izvrsnosti u našoj školi. Prvi je Centar za STEM, odnosno matematiku, kemiju, fiziku i biologiju, a dvije godine kasnije smo osnovali i Centar izvrsnosti za umjetničko područje. Posjećenost je sjajna te se širimo i na osnovne škole. Vrlo je važno da svako dijete koje ima želju napredovati u bilo kojem području, može doći do svog mentora i ostvariti svoje potencijale – istaknula je Breka-Ovčar.
U okviru projekta do sada su provedene radionice za preko 500 nastavnika i nastavnica, te stručnih suradnika i suradnica u preko 40 škola u Hrvatskoj. Provedbu projekta sufinancira Europska komisija programom REC (Rights, Equality and Citizenship/Prava, Jednakost, Građanstvo).
mdjak/vzaktualno.hr
Varaždinski Plesni klub Takt prema broju osvojenih medalja najuspješniji u Hrvatskoj!
Sportski natjecatelji plesači i plesačice, članovi Plesnog kluba Takt Varaždin postigli su fenomenalne rezultate na Prvenstvu Republike Hrvatske u standardnim plesovima koje se održalo u subotu u Petrinji, u organizaciji SPK Petrinia iz Petrinje i Hrvatskog sportskog plesnog saveza.
Tako su se njihovi plesači okitili s ukupno 12 medalja. Osvojili su pet naslova državnih prvaka i zlatnih medalja, dva naslova državnih prvaka i srebrnih medalja te pet brončanih medalja.
Državna prvakinja postala je Tessa Hrženjak u kategoriji mlađi osnovci solo, Linda Šoštarek u kategoriji mlađa mladež solo, Marta Majcen osvojila je čak dva naslova državne prvakinje i to u kategoriji starije mladeži i u kategoriji U-21 solo te mali tim (grupa) Sparkle squad u kategoriji mlađe mladeži, u sastavu Anja Strelec, Emili Šobak, Karolina Bogović i Korina Eršeg.
Državni viceprvaci postali su Martin Biškup i Vana Grčić u kategoriji mlađi osnovci (plesni parovi) te Borna Habulan Budja i Dita Habuzin u kategoriji osnovci (plesni parovi). Brončane medalje osvojili su Emili Šobak u kategoriji mlađa mladež solo, Natali Franolić u kategoriji mladež solo, Iva Friščić u kategoriji U-21 solo, Viktoria Ptiček u kategoriji odrasli solo te Matej Bolšec i Karolina Bogović mlađa mladež (plesni parovi).
Sve rezultate možete pogledati u nastavku:
MLAĐI OSNOVCI SOLO
Tessa Hrženjak – zlatna medalja i naslov državne prvakinje
OSNOVCI SOLO
Leona Borak – 6. mjesto
MLAĐA MLADEŽ SOLO
Emili Šobak – 3. mjesto i brončana medalja
Vana Biškup – 12. mjesto
Anamari Čanjevac – 23. mjesto
MLADEŽ SOLO
Linda Šoštarek – zlatna medalja i naslov državne prvakinje
Natali Franolić – 3. mjesto i brončana medalja
Korina Eršeg – 5. mjesto
STARIJA MLADEŽ SOLO
Marta Majcen – zlatna medalja i naslov državne prvakinje
Iva Friščić – 5. mjesto
Maja Racanović – 6. mjesto
Luna Papec – 12. mjesto
Ela Alibašić – 17. mjesto
U-21 SOLO
Marta Majcen – zlatna medalja i naslov državne prvakinje
Iva Friščić – 3. mjesto i brončana medalja
Maja Racanović – 4. mjesto
Luna Papec – 8. mjesto
Ela Alibašić – 14. mjesto
ODRASLI SOLO
Viktoria Ptiček – 3. mjesto i brončana medalja
MLAĐI OSNOVCI – PLESNI PAROVI
Martin Biškup – Vana Grčić – srebrna medalja i naslov državnih viceprvaka
OSNOVCI – PLESNI PAROVI
Borna Habulan Budja i Dita Habuzin – srebrna medalja i naslov državnih viceprvaka
Filip Marčun i Barbara Videc – 5. mjesto
MLAĐA MLADEŽ – PLESNI PAROVI
Matej Bolšec i Karolina Bogović – 3. mjesto i brončana medalja
Ivan Pilinger i Anja Strelec – 5. mjesto
STARIJA MLADEŽ – PLESNI PAROVI
Luka Gladović i Elena Majcen – 7. mjesto
MLAĐA MLADEŽ – MALI TIMOVI
Sparkle squad (Anja Strelec, Korina Eršeg, Emili Šobak i Karolina Bogović) – Zlatna medalja i naslov državnih prvakinja
vzaktualno.hr
Državni viceprvaci postali su Martin Biškup i Vana Grčić u kategoriji mlađi osnovci (plesni parovi) te Borna Habulan Budja i Dita Habuzin u kategoriji osnovci (plesni parovi). Brončane medalje osvojili su Emili Šobak u kategoriji mlađa mladež solo, Natali Franolić u kategoriji mladež solo, Iva Friščić u kategoriji U-21 solo, Viktoria Ptiček u kategoriji odrasli solo te Matej Bolšec i Karolina Bogović mlađa mladež (plesni parovi).
Sve rezultate možete pogledati u nastavku:
MLAĐI OSNOVCI SOLO
Tessa Hrženjak – zlatna medalja i naslov državne prvakinje
OSNOVCI SOLO
Leona Borak – 6. mjesto
MLAĐA MLADEŽ SOLO
Emili Šobak – 3. mjesto i brončana medalja
Vana Biškup – 12. mjesto
Anamari Čanjevac – 23. mjesto
MLADEŽ SOLO
Linda Šoštarek – zlatna medalja i naslov državne prvakinje
Natali Franolić – 3. mjesto i brončana medalja
Korina Eršeg – 5. mjesto
STARIJA MLADEŽ SOLO
Marta Majcen – zlatna medalja i naslov državne prvakinje
Iva Friščić – 5. mjesto
Maja Racanović – 6. mjesto
Luna Papec – 12. mjesto
Ela Alibašić – 17. mjesto
U-21 SOLO
Marta Majcen – zlatna medalja i naslov državne prvakinje
Iva Friščić – 3. mjesto i brončana medalja
Maja Racanović – 4. mjesto
Luna Papec – 8. mjesto
Ela Alibašić – 14. mjesto
ODRASLI SOLO
Viktoria Ptiček – 3. mjesto i brončana medalja
MLAĐI OSNOVCI – PLESNI PAROVI
Martin Biškup – Vana Grčić – srebrna medalja i naslov državnih viceprvaka
OSNOVCI – PLESNI PAROVI
Borna Habulan Budja i Dita Habuzin – srebrna medalja i naslov državnih viceprvaka
Filip Marčun i Barbara Videc – 5. mjesto
MLAĐA MLADEŽ – PLESNI PAROVI
Matej Bolšec i Karolina Bogović – 3. mjesto i brončana medalja
Ivan Pilinger i Anja Strelec – 5. mjesto
STARIJA MLADEŽ – PLESNI PAROVI
Luka Gladović i Elena Majcen – 7. mjesto
MLAĐA MLADEŽ – MALI TIMOVI
Sparkle squad (Anja Strelec, Korina Eršeg, Emili Šobak i Karolina Bogović) – Zlatna medalja i naslov državnih prvakinja
vzaktualno.hr
I Grad Varaždin obilježit će Međunarodni dan epilepsije
Odlukom i po odobrenju gradonačelnika Nevena Bosilja, a na molbu Hrvatske udruge za epilepsiju i Odjela za pedijatriju Opće bolnice u Varaždinu, u ponedjeljak, 13. veljače 2023. godine zgrada Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu bit će osvijetljena ljubičastim reflektorima.
Tim simboličnim činom Grad Varaždin će kao i mnogi drugi gradovi priključiti se obilježavanju Međunarodnog dana epilepsije i Nacionalnog dana oboljelih od epilepsije.
Na taj dan mnoge će značajne građevine u svijetu biti osvijetljene ljubičastom bojom u znak podrške osobama s epilepsijom i u svrhu podizanja razine svijesti o toj bolesti i poboljšanju kvaliteta života oboljelih osoba. Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije, od epilepsije u svijetu boluje oko 50 milijuna ljudi.
U Hrvatskoj se broj oboljelih kreće oko 40 tisuća. Grad Varaždin stoga iskazuje podršku i aktivno se uključuje u akciju Hrvatske udruge za epilepsiju koja brojnim inicijativama želi utjecati na poboljšanje kvalitete života osoba s epilepsijom te rušenje predrasuda i stigmatiziranja oboljelih od ove bolesti.
vzaktualno.hr