U Gradu Ludbregu odlučili: ovo će biti dani javnih manifestacija i sajamski dani do kraja ove godine
U svrhu promidžbeno-turističkih aktivnosti i povećanja obujma turističke ponude, Grad Ludbreg i Turistička zajednica područja Centar svijeta provode različite aktivnosti na proširenju kulturno-turističke ponude. Tako se sve nedjelje u razdoblju od 1. svibnja 2024. do 31. prosinca 2024. godine proglašavaju danima javnih manifestacija i sajamskim danima na području Grada Ludbrega. Pojedine aktivnosti i programi odvijati će se i u dane praznika ili neradnih dana te se, pored nedjelja, u toku godine danima javnih manifestacija i sajamskim danima proglašavaju i ti dani; 30. svibnja – Dan državnosti i Tijelovo – četvrtak, 22. lipnja – Dan antifašističke borbe – subota, 5. kolovoza – Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja – ponedjeljak, 15. kolovoza – Velika Gospa – četvrtak, 1. studenoga – Dan svih svetih – petak, 18. studenoga – Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje – ponedjeljak i 26. prosinca– Sveti Stjepan – četvrtak. Prigodna prodaja na kioscima, štandovima i slično, kao sastavni dio javnih i sajamskih manifestacija može započeti najranije u 6 sati i završiti najkasnije do 22 sata, a u dane manifestacije „Ludbreška Sveta Nedjelja“ može započeti najranije u 6 sati i završiti najkasnije do 24 sata. vzaktualno.hr/ludbreske-novine.com
NJIHOV JE DAN Filip, Filipa, Jakov i Mladen danas slave imendan!
Prema katoličkom kalendaru, imendan danas slave osobe koje nose imena Filip, Jakov i Mladen. Ime Filip ima zanimljivu etimologiju. Ono dolazi preko latinskog oblika Philippus, ali od grčke složenice Filippos: filéo znači volim, a híppos – konj. Filip je, dakle, onaj koji voli konja, ljubitelj konja. Ženski oblik ovog imena je Filipa. Osobe s imenom Filip odlikuje hrabrost. Uvjerljivi su i često postižu uspjeh u polju koje su odabrali. Uvijek su spremni za akciju. Ime Jakov je hebrejskog porijekla. Verzija je imena Jakob pa ima isto značenje jer dolazi od hebrejske riječi yaaqob, u značenju pratitelj ili aqeb, u značenju peta. Umanjenica ovog imena je Jakša. Osobe s imenom Jakov imaju težu sudbinu i život pun prepreka koje zahtijevaju veliku borbenost i ustrajnost. Mladen je muško ime domaćeg porijekla. Značenje imena dolazi od pridjeva mlad (mladolik), što mu je ujedno i značenje. Ženski oblik ovog imena je Mladena, a drugi oblici su Mladenka i Mladenko. foto: ilustracija vzaktualno.hr/knjigaimena.com
Danas se nećemo usrećiti s puno sunca, evo kakvo će biti vrijeme

Prema prognozi Državnog hidrometeorološkog zavoda, danas će biti umjereno do pretežno oblačno, povremeno s kišom, ponegdje i pljuskovima i grmljavinom, koji uglavnom na istoku i jugu mogu biti izraženiji.

Vjetar slab do umjeren zapadni i jugozapadni, poslijepodne sjeverozapadni, na Jadranu mjestimice jak. Jutarnja temperatura od 7 do 12, na Jadranu između 11 i 15, a najviša dnevna uglavnom od 16 do 21 °C, u gorju malo niža.

Biometeorološka prognoza

Slično kao i prethodnih dana, vrijeme će biti proljetno nestabilno.

Uz pojačanu naoblaku, osjetljiviji meteoropati mogu biti slabijeg raspoloženja te patiti od glavobolje.

Tegobe od kojih inače pate kronični bolesnici mogu biti pojačane. Savjetuje se izbjegavanje suvišnih napora.

foto: ilustracija vzaktualno.hr/meteo.hr

U ČAST POGINULIH BRANITELJA Marijan i Slavko Martan danas krenuli na 300 kilometara dug pješački pohod od Ivanca do Vukovara
Jutros u 6.30 sati Slavko i Marijan Martan krenuli su na 300 kilometara dug pješački pohod od Ivanca do Vukovara. Cilj im je da ovim zahtjevnim pothvatom odaju počast svim braniteljima s područja bivše Općine Ivanec poginulima u Domovinskom ratu, to više što je i njihov rođak Josip Martan (Slavkov brat), pripadnik Specijalne policije PU varaždinske „Roda“, i sam smrtno stradao 1991. godine u Hrvatskoj Kostajnici. Simbolično, početna točka njihova puta bila je u centru grada, kod spomen obilježja poginulim ivanečkim braniteljima, gdje im je organizaciji UDVDR-a Ivanec, koji je preuzeo logistiku njihova puta, priređen ispraćaj. Uz zahvalu Slavku i Marijanu na odluci da krenu u ovaj zahtjevni pothvat, ali i braniteljskim i drugim udrugama, policiji, Gradu Ivancu i svima ostalima koji će im na njihovu putu pružiti potporu i omogućiti im da se osjećaju sigurno, okupljenima se obratio predsjednik UDVDR-a Ljudvek Cikač. Među ostalim, istaknuo je simboliku njihova pothvata, s obzirom na to da na put do Vukovara kreću dan nakon početka obilježavanja obljetnice VRO Bljesak i na 33. obljetnicu pogibije 12 hrvatskih policajaca u Borovu Selu, na današnji dan 1991. godine. Prisutnima se kratko obratio Marijan Martan. – Želja za ovakvim pohodom za poginule branitelje u meni je sazrijevala dulje vrijeme. Obratili smo se za potporu UDVDR-u; tražili smo tek malu potporu, a dobili smo puno. Zahvaljujem svima! – izjavio je M. Martan. U nastavku su im riječi ohrabrenja uputili i načelnik Policijske postaje Ivanec Danijel Leskovar, izaslanik predsjednika Gradskog vijeća Nikola Sedlar, gradski vijećnik, a u ime djelatnika Srednje škole Ivanec (Marijan je umirovljeni djelatnik SŠ) sretno putovanje poželio im je prof. Branko Šaško. Dobre želje putnicima je, u ime Grada Ivanca, uputio zamjenik gradonačelnika Marko Friščić te im čestitao na želji da ovim pothvatom odaju počast poginulima. – Za vaš pothvat čut će cijela Hrvatska! Želim vam dobru fizičku spremu i mentalnu snagu, da izdržite izazove koji su pred vama. Svi skupa bit ćemo s vama na putu dugom 300 km. Grad Ivanec pružit će, zatreba li, svu potrebnu dodatnu logistiku – poručio je Friščić. Izaslanica ministra hrvatskih branitelja Snježana Hunjet kazala je da resorno ministarstvo podržava sve aktivnosti usmjerene na zdravlje branitelja i njegovanje vrijednosti Domovinskog rata. – Za vaš pothvat će se čuti širom Hrvatske, a vaš hod za branitelje bit će popraćen – poručila je S. Hunjet te im poželjela puno snage i zdravlja. Ivanečki župnik vlč. Tihomir Kosec putnike je na njihov pješački pohod ispratio molitvom te im poklonio krunice. – Još niste ni krenuli, a vašim činom već ste povezali cijelu Hrvatsku! – napomenuo je vlč. Kosec. Nakon oproštaja od obitelji, rodbine i prijatelja, Slavko i Martan krenuli su prema Vukovaru. Put ih vodi kroz pet županija, a očekuje se da će na cilj, a on će biti na Memorijalnom groblju u Vukovaru, stići za 10 dana. foto: ivanec.hr vzaktualno.hr
Na dnevnom redu 8. sjednice Gradskog vijeća Grada Varaždina bila je jedna točka, evo o čemu je riječ
Sazvana po hitnom postupku, u četvrtak se u palači Herzer održala 8. sjednica Gradskog vijeća Grada Varaždina uz prisustvo 16 vijećnika. Predsjednik Gradskog vijeća Grada Varaždina Lovro Lukavečki utvrdio je dnevni red s jednom točkom: Prijedlog odluke o izboru najpovoljnije ponude za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Republike Hrvatske na području Grada Varaždina. Razlog hitnosti ove sjednice sadržan je u činjenici da je Odluku potrebno donijeti kao preduvjet za sklapanje ugovora o zakupu i uvođenja u posjed zakupaca u vrijeme kad je zemljište moguće obraditi i zasijati poljoprivrednim kulturama, sukladno agrotehničkim tokovima. Gradsko vijeće prihvatilo je ovu Odluku većinom glasova. Javnim natječajem bilo je obuhvaćeno 16 katastarskih čestica koje se daju u zakup na rok od 15 godina i 40 katastarskih čestica koje se daju u zakup na rok od 5 godina. foto: varazdin.hr vzaktualno.hr/varazdin.hr
Nisu dopustili iznenađenje: Varteks u finalu Kupa ŽNS Varaždin, nakon pobjede i u Ivancu!
Nogometaši Varteksa nisu dopustili nikakvo iznenađenje te su se plasirali u finale Kupa ŽNS Varaždin. Uzvratna utakmica polufinala Kupa između Ivančice i Varteksa ponovno se igrala na neradni dan, ovaj puta na Praznik rada, a Ivančani su lovili dva gola zaostatka. Pravilo gola u gostima važi još za ovu sezonu u Županijskom kupu, pa je nakon 3:1, Ivančanima za prolaz bila dovoljna pobjeda, rezultatom 2:0. Krenuli su Ivančani solidno, pokušavali su nešto da ugroze gol Banfića, ali nisu u tome uspjeli. Varteks je utakmicu držao prilično pod kontrolom, ne dopuštajući nikakva iznenađenja na početku utakmice. A u drugom poluvremenu imali su Bumbari i cijeli niz prigoda, gdje su mogli utakmicu i uvjerljivije riješiti u svoju korist. Susret je pratilo 300-tinjak gledatelja, naravno popriličan broj navijača Bumbara. Susret je bio fer i korektan, a na kraju su gledatelji vidjeli i pogodak, gdje je majstor strijelac Dejan Glavica stigao i do 10 gola u kupu, za konačnih 0:1. -Čestitke igračima, svim trenerima i Upravi na ostvarenju plasmana u finale kupa. Jedan veliki cilj je ostvaren, idemo dalje, osvojiti kup – ističe Marko Trojak, trener Varteksa. U drugom polufinalu, Bednja je uvjerljivo nadigrala Nedeljanec i na njihovom terenu, tako da ćemo imati reprizu finala od prije dvije godine, Varteks – Bednja. S jedinom razlikom da se ovo finale igra na dvije utakmice, vjerojatno 15. i 30. svibnja, a o raspored domaćinstava će se odlučiti vrlo brzo. Ivančica – Varteks 0:1 (0:0) Ivanec, gradski stadion. Gledatelja: 300. Glavni sudac: Ivan Slunjski (Varaždin), pomoćni suci: Miro Hantak (Varaždin) i Marko Stolnik (Varaždin. Strijelac: 0:1 Glavica (90) Ivančica – Posavec, Vinceković, Hrgar, Posavec, Vuglač, Martinčević (od 46. Bregović), Šincek, Josipović, Jagić, Božak, Varga (od 75. Pavlina). Trener: Ivica Cikač. Varteks – Banfić, Dolovski, Vlah, Kos, Jakupak, Matova, Kukec, Mikičić (od 86. Stojko), Renan, Glavica (od 90+1 Manojlović), Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić. vzaktualno.hr/nk-varteks.com
Odana počast policajcima poginulim u Borovu Selu 1991. godine, župan Stričak: Dugujemo im vječnu zahvalnost
U sjećanje na poginule policajce u Borovu 1991. kod križa zahvalnosti kraj Crkve sv. Nikole u Varaždinu u četvrtak je održana komemoracija u organizaciji varaždinske podružnice Udruge dragovoljaca i veterana domovinskog rata. Uz predsjednika udruge i glavnog organizatora komemoracije Branka Družinića, počast su dvanaestorici poginulih policajaca polaganjem vijenca te paljenjem lampiona odali i župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, Andreja Bobek, zamjenica pročelnice Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Varaždina, te Snježana Hunjet, predstavnica Ministarstva branitelja. Počast su odala i izaslanstva Policijske uprave varaždinske te članovi mnogih braniteljskih udruga. Podsjetimo, dvanaestorica hrvatskih redarstvenika mučki su ubijeni iz zasjede, uslijed akcije spašavanja dvojce svojih kolega. Njih su u noći s 1. na 2. svibnja 1991. godine tijekom redovite policijske ophodnje u Borovu zarobile srpske paravojne postrojbe. – Na današnji dan prije 33. godine srbočetnički teroristi usmrtili su u Borovu Selu 12. hrvatskih redarstvenika. Tada je svima postalo jasno da se moramo pripremiti za obranu Domovine. Prije same otvorene agresije tzv. JNA na Republiku Hrvatsku te njenog svrstavanja na srbočetničku stranu dogodio se cijeli niz terorističkih napada od strane tih istih. Dogodio se napad na Policijsku postaju Pakrac, zatim Krvavi Uskrs, a potom i usmrćivanje 12 hrvatskih redarstvenika u Borovu Selu. Borovo Selo se nalazi tik do herojskog grada Vukovara, kojeg su branili naši varaždinski policajci. Upravo su se oni istakli hrabrošću i požrtvovnošću jer su Vukovar branili do samoga kraja – rekao je župan Stričak te dodao kako im zbog toga dugujemo vječnu zahvalnost. foto: varazdinska-zupanija.hr vzaktualno.hr/varazdinska-zupanija.hr
Otvorena Srednja škola Čakovec, uz župana Posavca stigli Plenković i Fuchs, ali i župan Stričak

U četvrtak je okrenuta nova stranica u povijesti prve kršćanske škole u Međimurju – svečano je otvorena nova zgrada Srednje škole Čakovec koja je tako dobila školsku zgradu primjerenu 21. stoljeću, a u tu je svrhu uloženo govoto 7 milijuna eura.

Osnivač škole je vjerska ustanova, Savez baptističkih crkava RH, a izgrađena je sredstvima donatora iz Njemačke.

Uz brojne uzvanike i goste, svečanom su otvorenju nazočili premijer Andrej Plenković, ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs i europarlamentarka Sunčana Glavak, a o važnosti proširenja škole govorio je međimurski župan Matija Posavec.

-Meni je jako drago za svaki projekt na području Međimurske županije koji je vezan uz infrastrukturu u obrazovanju, bez obzira je li riječ o školama u kojima je osnivač Međimurska županija, Grad Čakovec ili privatna investicija poput ove, koja sigurno učenicima daje jednu novu motivaciju. Tim više jer programi koje oni imaju ovdje su deficitarni programi, od jeseni upisuju još jedan deficitarni program, a to je farmaceutski tehničar, tako da ljudi koji se školuju za medicinske sestre ili farmaceute mogu imati puno veću motivaciju ostati ovdje. Kamen temeljac je ovdje položen u lipnju 2020. godine, prizemlje je otvoreno dvije godine kasnije i sada prvi i drugi kat. Vjerujem da će investitori i dalje imati snage i vjere da bi izgradili ovdje sportsku dvoranu koja je gradu Čakovcu itekako potrebna – rekao je Posavec.

Prvom fazom radova izgrađena je školska zgrada i opremljeno je prizemlje, uređeni su prilazni i kolni putovi te školski trg, a u drugoj fazi izgrađeni su kabineti za fizioterapeute i medicinske sestre

-Ovo je veliki dan, ne samo za ovu školu, ne samo za Čakovec, nego za cijelu Međimursku županiju jer naša ulaganja, naša svijest o važnosti obrazovanja su na svakoj ljestvici pod brojem jedan. Svaka regija je konkurentna, prosperitetna, razvijena onoliko koliko se ulaže u dvije stvari – to su obrazovanje i zdravstvena skrb, na što se vežu kvalitetno gospodarstvo i sve drugo, a u konačnici kvaliteta života svih stanovnika. Mi nismo osnivač ove škole, kao regionalna i lokalna samouprava, ali sudjelujemo u financiranju prijevoza i smještaja učenika u Učeničkom domu te svih aktivnosti koje provodite. Ponosimo se programima ove škole koji su itekako važni za ovaj kraj i za razvoj medicine, stoga ćemo i dalje pratiti vaše snove – poručio je župan Posavec.

Istaknuo je i kako je Međimurska županija kandidirala 17 svojih projekata jer želi da sve osnovne škole budu u jednosmjenskoj nastavi.

-Čekamo natječaj pa shodno tome zahvala predsjedniku Vlade i ministru znanosti na podršci koja je u svakom segmentu, osobito u obrazovanju – zaključio je Posavec.

Čakovečka gradonačelnica Ljerka Cividini istaknula je da otvorenje srednjoškolske ustanove donosi nekakvom boljitku obrazovanja svakog grada.

-Ono najbolje, a to su školovani mladi ljudi koji će ostati i raditi u Međimurskoj županiji. Hvala ministru Fuchsu i premijeru što su nam omogućili početak gradnje Regionalnog centra za odgoj i obrazovanje. Naša djeca s posebnim potrebama ne bi imala mjesta i prostora da nastave rad u vremenu kad je to bilo najteže i zato od srca hvala vam u ime Grada Čakovca, a vjerujem i u ime svih mališana Centra za odgoj i obrazovanje. Naša suradnja između Grada i škole traje od 2021. godine, otvorili smo neke nove granice, neke nove prostore i vizije i Grad i Srednja škola mogu samo zajedno za boljitak svih. Ponosni smo na otvorenje ove škole i drago mi je da je danas s nama ministar Fuchs i vjerujem da će nam otvoriti mogućnosti za izgradnju sportske dvorane koja je toliko željena u ovoj srednjoj školi, ali i itekako potrebna za grad Čakovec i tek onda ćemo moći biti sretni i zadovoljni u ovoj školi s osmijehom – kazala je Cividini.

Okupljenima se obratila i europarlamentarka Sunčana Glavak.

-Drago mi je da sudjelujem u transformativnom karakteru ove škole već 14 godina, kako se razvijala i kako je rasla i kako je postala škola u koju se učenici žele upisati se i nastaviti svoje srednjoškolsko obrazovanje. Ova škola je predvodnica u onim europskim vrijednostima koje svi baštinimo i europske teme su vrlo visoko na vašoj agendi i mislim da je to iznimno važno – naglasila je Glavak.

Ministar Radovan Fuchs istaknuo je kako je vlada premijera Andreja Plenkovića fokusirala jedno od svojih djelovanja upravo na obrazovni sustav.

-Nije slučajno da smo osmislili jedan od najvećih reformskih zahvata u obrazovnom sustavu u Republici Hrvatskoj, da smo kompletno preokrenuli pristup predškolskom odgoju, da smo pristupili izgradnji vrtića, škola i to je ono što je u tijeku i poprima jedan od glavnih zamaha – rekao je Fuchs.

Da za jedan narod društvo, za jednu zemlju nema važnije teme od ulaganja u obrazovanje i u mlade, ustvrdio je predsjednik Vlade RH, Andrej Plenković.

-Upravo zbog toga je izgradnja i otvaranje ove škole danas bitno u kontekstu u kojem se nalazimo. Trenutno imamo najveće ulaganje u obrazovanje u povijesti Hrvatske. Angažirali smo nacionalna sredstva, sredstva iz proračuna, ogromna sredstva iz Nacionalnog programa oporavka i otpornosti i kad se sve to skupa stavi na kup – od vrtića, preko osnovnih i srednjih škola, sportskih dvorana, ulaganja u visoko obrazovanje, ukupno ulažemo 2,5 milijarde eura u hrvatski obrazovni sustav – rekao je premijer.

Istaknuo je da postoje dva temeljna politička cilja ovako velikog ulaganja.

-Prvi je da do 2030. godine baš svako hrvatsko dijete ima zajamčeno mjesto u dječjem vrtiću, bez obzira gdje god se rodilo ili živjelo u Hrvatskoj. To je temeljni cilj i njega ćemo ostvariti do 2030. do sada je investirano u gradnju, dogradnju, obnovu, opremanje 500 vrtića i još sada za dodatnih 300 i do 2030. realizirat ćemo da se neće više događati situacija da bilo koje dijete u Hrvatskoj ne može naći mjesto u vrtiću – kazao je Plenković.

Dodao je kako će drugi cilj koji se odnosi na osnovno obrazovanje ostati na tri temeljna momenta – jedan su besplatni udžbenici, zatim besplatan prijevoz i kao najvažnije, besplatan obrok.

-Činjenica je da niti jedno dijete u osnovnim školama bez obzira na socio-ekonomski status njegove obitelji više nije i neće biti gladno je ovo postignuće u smislu dosega razvoja našeg ukupnog ekonomskog razvitka zemlje i provedbe temeljnih načela solidarnosti prema svima. Na temelju načela solidarnosti koje je jako važno, provodimo ovu politiku da se svako dijete u osnovnoj školi osjeća ravnopravno. Cilj je da dođemo do onoga što se zove jednosmjenska i cjelodnevna nastava. U pilot projektu su i škole iz vaše županije. Zašto to radimo? Zato što dobra praksa govori o tome da su ona djeca bolja koja imaju ona tri temeljna argumenta da provode vrijeme u školi sa svojim profesorima i prijateljima, da su koncentriraniji na ishode i rezultate svog rada i da znaju to primijeniti i da ih to kasnije čini uspješnijim – izjavio je predsjednik hrvatske vlade.

-Meni je posebno drago da je ova srednja škola ujedno u suradnji s Medicinskom školom u Varaždinu koju smo otvorili prije nekih šest mjeseci koja je fascinantna. Moram priznati da svi ti centri kompetentnosti dižu obrazovanje na jednu potpuno nezamislivu razinu…To je zaista iskorak koji učenike čini spremnima da se uključe na tržište rada, od opreme, pa do načina usvajanja znanja – kazao je Plenković.

Uime investitora, okupljenima se obratio Friedhelm Loh, osnivač zaklade Wertestarter.

-Sretan sam što sam sam ovdje i drago mi je da je ovo škola s osmijehom. Sreo sam jednoga čovjeka u Njemačkoj koji je želio da se uloži u jednu kršćansku školu u Hrvatskoj i nikad nisam sreo nekoga tko to želi s toliko strasti. To nas je potaknulo da uložimo u ovu školu i želja nam je da podupremo obrazovanje i sve mlade ljude koji se žele obrazovati. Ova škola nam leži na srcu, kao i obrazovanje ovih mladih ljudi – kazao je Loh. Uz brojne gradonačelnike i načelnike iz Međimurske županije, na otvorenju Srednje škole Čakovec bio je i varaždinski župan Anđelko Stričak. ak/vzaktualno.hr

Općini Beretinec ugovor za sufinanciranje izgradnje i opremanja igrališta za mali nogomet i rukomet, vrijedan preko 37 tisuća eura
Općina Beretinec potpisala je novi ugovor o sufinanciranju provedbe EU projekta, kojim je ovog puta ostvarila bespovratna sredstva Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije u ukupnom iznosu od 37.746 eura. Ugovor je potpisao načelnik Nikola Žganec.Naime, rezultat je to uspješne i pravovremene prijave na Javni poziv za sufinanciranje provedbe EU projekata na regionalnoj i lokalnoj razini u 2024. godini, a ostvarena bespovratna i namjenska sredstva usmjerena su na sufinanciranje provedbe EU projekta „Izgradnja i opremanje igrališta za mali nogomet i rukomet“. Ovo je dodatna ušteda od 50 posto po izvršenom projektu za proračun Općine – istaknuo je načelnik Žganec. Cilj ovog Programa je povećanje apsorpcije bespovratnih sredstava EU-a koja su na raspolaganju Republici Hrvatskoj te ostvarivanje doprinosa financijskoj održivosti investicijskih projekata sufinanciranjem vlastitih sredstava korisnika. vzaktualno.hr
Udruga umirovljenika „Ljubešćica“ održala redovnu godišnju skupštinu
Udruga umirovljenika i starijih osoba “Ljubešćica” održala je redovnu godišnju skupštinu. Pritom je predsjednica Udruge, Božica Mikulčić izvijestila prisutne o aktivnostima koje su provedene u 2023. godini. Posebno je istaknula neke od planiranih aktivnosti u 2024. godini kao što su završetak projekta izgradnje sanitarnog čvora kod Etno kuće, redovna druženja, odlasci na izlete i hodočašća, sudjelovanje na sportskim igrama, sudjelovanje na proslavi Dana općine, te brojna gostovanja zbora Udruge. Prisutnima se obratio i predsjednik Općinskog vijeća Općine Ljubešćica Stjepan Ivanušec koji je čestitao članovima Udruge na postignutim rezultatima u proteklom razdoblju, te im zahvalio na sudjelovanju na svim općinskim manifestacijama. Istaknuo je kako se značaj umirovljenika u njihovoj sredini odlikuje kroz ostvarivanje kvalitetnijeg života najbrojnije skupine-umirovljenika. Stoga je Općina Ljubešćica u 2024. godini osigurala sredstva u iznosu od 20.000,00 eura za božićnice umirovljenicima i dodijelila 3.200,00 eura za provedbu projekta Živjeti aktivno u zlatnim godinama po provedenom natječaju. Nakon skupštine, uslijedilo je tradicionalno druženje umirovljenika i prisutnih gostiju uz prigodni domjenak, a za dobru atmosferu bio je zadužen “Bajs bend”, te dobro uvježbani zbor Udruge. vzaktualno.hr