Pripreme za veliku Eno Gastronomsku manifestaciju GOURMET Varaždin 2014. koja će se u petak i subotu održati na varaždinskom Kapucinskom trgu su pri kraju.
Pozornica, štandovi i šatori su na svojim pozicijama, a izlagači i kuhari naputu da Varaždin na dva dana pretvore u centar hrvatske gastronomije.
Da podsjetimo, svečano otvorenje manifestacije je 23. svibnja u 15 sati, te će se nakon otvorenja na 60 štandova moći kušati delicije iz 20 hrvatskih županija i grada Zagreba s odabranim jelima i vinima karakterističnim za svaku županiju. Naravno najviše delicija moći će se kušati na štandovima Istarske županije kao partnera, te Varaždinske županije kao domaćina.
Biti će pripremljeno više od 3.000 porcija koji će se uz dobru kapljicu moći degustirati za svega 10 kuna, a u cijenu je uračunata i prigodna čaša kao suvenir sa manifestacije, pod nazivom OKUSI HRVATSKU.
Uz bogati zabavni program kroz koji će Vas voditi Trpimir Vicković – Vicko i Krunoslav Čolo poslastica slijedi navečer u 20 sati kada će na Kapucinskom trgu nastupiti GUSTAFI zajedno s engleskim glazbenim sastavom PENNY BLACK REMEDY - koji će za sve posjetitelje biti besplatan.
Svakako treba podsjetiti i na humanitaran dio ove manifestacije, odnosno inicijativu organizatora kojom će se sav prihod od 1.500 predviđenih ulaznica po cijeni od 10 kuna predati Crvenom križu te pomoći potrebitima u Slavoniji.
www.vzaktualno.hr









